WC bez oplachovacieho kruhu – unikátna technológia pre moderné kúpeľne.

Počuli ste už o WC bez oplachovacieho kruhu? Zatiaľ nie? Nevadí, v tomto článku sa o tomto modernom a čoraz viac obľúbenom riešení dozviete viac.

Určite si spomeniete na televízne reklamy, v ktorých sa pod okrajom toalety, ktorý slúži na prívod a vedenie splachovanej vody, drží špina, nečistoty a baktérie. Klasická WC misa má úzku štrbinu po celej dĺžke a je takmer nemožné riadne ju pod okrajom vyčistiť.

Výrobcovia WC preto oplachovací kruh, ako sa „lemu“ toalety hovorí, odstránili a vytvorili tak nové a revolučne riešenie. Toto riešenie posunulo hranice v udržovaní čistoty toaliet. WC misy bez oplachovacieho kruhu sú bez dutých priestorov, baktérie a nečistoty sa nemajú kde prichytiť, a preto spĺňajú najprísnejšie požiadavky modernej doby na hygienu.

rimfree_1 zdroj obrázka: www.aquaterm.sk

Možno vám napadla otázka, ak WC nemá „rám“, nebude voda pri spláchnutí striekať von? Odpoveď je jednoduchá. Nebude. Takéto WC je dômyselne navrhnuté a skonštruované tak, aby sa zabezpečilo, že prúd vody prúdi rovnomerne okolo záchodovej misy, a potom dole v kaskáde. S dostatočným výkonom a pod takým uhlom, aby došlo k efektívnemu oplachu, no bez rozstrekovania.

Benefity WC bez splachovacieho kruhu:

– Maximálna hygiena, jednoduché čistenie a údržba
Optimálne vedenie vody, zaručuje rovnomerné opláchnutie celej misy a dokonalé spláchnutie. Vďaka odstráneniu oplachovacieho kruhu sa nečistoty nemajú kde zachytávať, je ich lepšie vidieť a i jednoducho odstrániť. Čistiť takéto wc budete pravdepodobne menej, než ste zvyknutí! Stačí jednoduchý pohyb rukou a čistota je zaručená.

– Šetrí vodu a peniaze za čistiace prostriedky
Wc bez oplachovacieho kruhu majú veľmi dômyselnú konštrukciu a sú navrhnuté tak, že splachujú vodu s väčšou silou ako v štandardnom WC. To umožňuje účinné čistenie s menším množstvom vody a vynikajúcim výsledkom spláchnutia. Vďaka vysokej efektivite môžete s WC bez oplachovacieho okruhu ušetriť až 30% vody a tiež peniaze za nákup čistiacich prostriedkov na odstraňovanie usadenín, nečistôt a baktérií.

– Atraktívny moderný dizajn
WC bez oplachovacieho kruhu nie je úplne nová myšlienka. Bezkruhové toalety boli štandardnou súčasťou produktových radov predávaných v Japonsku už od roku 2002. V Európe sa objavili pred niekoľkými rokmi a čoskoro sa stali predajným hitom. Pri ich výrobe myslia konštruktéri na každý detail z pohľadu dizajnu, funkčnosti a pohodlia. Vyzerajú štýlovo a vďaka modernému vzhľadu sa hodia do každého bytu či domu. Sú hygienické, ekologické, jednoducho sa čistia a navyše priateľské k peňaženke. Vyberať si môžete z viacerých prevedení, keďže dnes WC bez oplachovacieho kruhu vyrába niekoľko výrobcov. Nájdete ich pod rôznymi názvami: Rim-OFF, Rimless, Rimfree, Clean On.. a to dokonca aj v kombinácii wc+bidet 2v1 bez oplachového kruhu.

WC+BIDET 2v1 bez oplachovacieho kruhu -Rim-OFF

V prípade, že ste zástancami používania bidetu a zaujala vás technológia WC bez oplachovacieho kruhu, perfektným riešením je Rim-Off WC+Bidet 2v1. Oproti klasickému WC obsahuje naviac zabudovanú bidetovú trysku, šetrné splachovanie a skryté uchytenie bez bočných montážnych otvorov. Spojenie toalety bez oplachovacieho kruhu a bidetu v jednej keramike v sebe skrýva celý rad výhod:

– Maximálna hygiena a čistota
Lepšiu osobnú hygienu dosiahnete používaním bidetu ako toaletného papiera, pretože voda čistí dôkladnejšie než suchý papier. Vzhľadom na to, že používate vodu, je to najpohodlnejší a zároveň šetrnejší spôsob čistenia. Výhody bidetu ocenia napríklad ľudia trpiaci hemoroidmi alebo inými zdravotnými problémami. Zároveň je v samotnom WC, vďaka prevedeniu bez oplachovacieho kruhu – RimOff, menšie množstvo baktérií a nečistôt.

kupelna s rimoff-FE321 - 2_32v1

– S WC+Bidet 2v1-Rim-OFF ušetríte peniaze
Spojenie WC bez oplachovacieho kruhu a bidetu vám umožní ušetriť hneď niekoľkokrát. Ušetríte hneď pri jeho kúpe – nemusíte kupovať zvlášť WC a bidet. Peniaze navyše ušetríte aj na platbách za vodu, toaletný papier i za čistiace prostriedky.

Usporne splachovanie

– WC+Bidet 2v1 šetrí priestor
Na rozdiel od bidetov, ktoré sú oddelené od WC, pre wc+bidet 2v1 potrebujete menej miesta. Toto je určite jedna z podstatných vecí, ktorú ocenia najmä tí, ktorí nemajú veľa priestoru vo svojej kúpeľni. Výhody bidetu si tak dnes môžu dovoliť aj obyvatelia malých panelákových bytov.

– Jednoduché čistenie a údržba
Vec, ktorú určite ocení každá gazdinka. Vďaka efektívnemu splachovaniu bez oplachovacieho kruhu RIM-OFF je čistenie skutočne jednoduché. Stačí jednoducho použiť handru a wc+bidet bude žiariť čistotou.

Bonus_smallJednoduche cistenie

– Šetrnejšie k životnému prostrediu
Neplytváte toaletným papierom, na ktorého výrobu sa spotrebuje množstvo stromov, vody a energie, pričom sa znečisťuje životné prostredie. Zároveň sa používaním ušetrí množstvo vody a používa sa menej čistiacich prostriedkov. S týmto modelom vám stačí na malé spláchnutie len 2,5 litra vody a na veľké spláchnutie 4 litre (bežné WC potrebujú 3/6 litrov).

WC+Bidet 2v1 Rim-OFF je proste cool!

Každý má doma umývadlo, WC a sprchovací kút alebo vaňu, no nie každý má doma jedinečné riešenie WC+Bidet 2v1 Rim-OFF. Moderný a elegantný dizajn bude ozdobou každej kúpeľne.

kupelna s rimoff-FE321 - 3_2kupelna s rimoff-FE321 - 3_1

Rim-OFF WC+Bidet 2v1 bez oplachovacieho kruhu to je maximálna hygiena, jednoduché čistenie, šetrenie a nový štandard pre moderné kúpeľne.

Stanislav Pekar
Problematike vybavenia kúpeľne sa venujem už vyše 10 rokov. Som majiteľom niekoľkých eshopov s kúpeľňovým vybavením a som autorom portálu www.malakupelna.sk. Dovolím si tvrdiť, že som v tejto oblasti už odborník a preto sa snažím deliť o svoje skúsenosti s ostatnými. Súčasne sa venujem osvete používania bidetu a intímnej hygieny ako takej.
Komentáre