3 dôvody prečo začať používať bidet

Slovo bidet v našich končinách evokuje „luxusnú“ položku. Veľa ľudí sa pri myšlienke na bidet len pousmeje, no akonáhle ho raz vyskúšajú, začnú ho vnímať ako nutnosť a nedajú naň dopustiť.

Bidety sú široko používané vo väčšine krajín po celom svete, u nás však nie sú v domácnostiach bežné. V Japonsku má bidet zhruba 60 % domácností, ale existujú krajiny, v ktorých si 90 % domácností život bez bidetu už nevie predstaviť. Tieto praktické zariadenia pre osobnú hygienu sa bežne používajú v celej západnej Európe, Ázii a na Strednom východe.

Chodenie na záchod je téma, ktorú mnohí považujú za tabu. Len málokto je ochotný zvážiť iné možnosti vzhľadom na citlivosť tejto témy. A to aj napriek tomu, že používanie bidetu ponúka oproti klasickému WC a používaniu toaletného papiera niekoľko výhod.

Poďme sa pozrieť, v čom sú jeho výhody.

Bidety poskytujú lepšiu osobnú hygienu a čistenie
Málokto sa zamýšľa nad tým, že obvykle toaletný papier po použití stále zanecháva nečistoty na koži. Papier totiž ani zďaleka nezabezpečuje dostatočné odstránenie nežiadúcich mikroorganizmov, ktoré majú za následok vznik mnohých infekcií a problémov.

Použitím bidetu, na rozdiel od toaletného papiera, vodou odstráni z povrchu kože všetky zvyšky nečistôt a vy sa budete cítiť neuveriteľne čistý. Takéto čistenie ocenia predovšetkým ľudia, ktorí trpia hemoroidmi.

Bidety a bidetové zariadenia sú veľmi dôležité i pre intímnu hygienu žien. Voda z bidetu je lepšia než mydlo, ktoré likviduje prirodzene kyslé prostredie brániace množeniu baktérií.

Používanie bidetu ocenia i seniori, hendikepovaní ľudia, tehotné ženy a všetci tí, ktorí si potrpia na hygiene.

Bidet je šetrnejší k pokožke a pohodlný na používanie
Používať toaletný papier nie je vždy príjemné a často môže byť jeho použitie aj nepohodlné. Ak máte hemoroidy, análne trhliny alebo iné problémy v tejto oblasti, potom používanie toaletného papiera môže byť veľmi bolestivé. V takýchto prípadoch je bidet najlepším riešením.

Prúdom vody očistíte oblasť konečníka bez akéhokoľvek drsného tlaku alebo trenia, ktoré môžu spôsobiť ďalšie zápaly a nepohodlie. Voda pôsobí na podráždenú kožu i ranky v oblasti konečníka upokojujúco a tento typ očisty je nielen príjemný, ale i veľmi pohodlný.

Praktické, jednoduché a pohodlné používanie bidetu určite ocenia i seniori, hendikepovaní ľudia. Rodičia detí, ktoré sa učia používať toaletu, pri bidete už nemusia mať obavy z nedokonalého utretia „zadku“ alebo povinného, pre deti často otravného, sprchovania po použití toalety vaším drobcom.

Pomáha šetriť prírodné zdroje
Využívaním WC+bidetu vo veľkej miere prispievate k ochrane životného prostredia, keďže sa spotreba toaletného papiera vo vašej domácnosti výrazne zníži. S výrobou, balením, prepravou a ďalších procesoch spojených s toaletným papierom prichádza k neprimeranému poškodzovaniu a ničeniu prírody a jej zdrojov.

Na výrobu toaletného papiera sa ročne použijú milióny stromov. Odhaduje sa, že každý deň sa vyrúbe zhruba 27.000 stromov za účelom poskytnutia toaletného papiera pre celý svet a asi 50 % z týchto stromov pochádza z pralesov.

Okrem priameho výrubu je výrobný proces veľmi náročný na vodu a energiu. Pri výrobe vznikajú rôzne toxíny, ktoré môžu poškodiť krajinu. Bidet je šetrnejšou voľbou k životnému prostrediu a zároveň jeho používaním ušetríte peniaze aj za nákup toaletného papiera.

Chcete ušetriť peniaze aj miesto?

Ak si myslíte, že bidet si môžu dovoliť používať len majitelia priestranných rodinných domov, mýlite sa. Komfort intímnej hygieny si môžete užiť aj v klasických bytoch.

V malých priestoroch je ideálnym riešením WC s bidetom 2v1. Tento typ zariadenia funguje na princípe zabudovania bidetovej trysky priamo v toalete.

WC s bidetom 2v1 šetrí miesto, ale tiež vašu peňaženku, keďže nemusíte samostatne kupovať WC a bidet. Stačí jedno zariadenie. Navyše ceny sú porovnateľné s cenami bežne používaných WC mís na trhu.

Montáž je celkom jednoduchá a pri tomto riešení môžete využívať komfort wc aj bidetu v jednom. Pri kúpe WC+bidetu 2v1 si dnes môžete vyberať naozaj z pestrej ponuky. Na trhu nájdete rôzne typy a prevedenia týchto zariadení, od klasických až po exkluzívne modely v špičkovej kvalite a modernom dizajne.

Ak vás toto zariadenie zaujalo a chcete ho mať vo vašej kúpeľni, pozrite si náš eshop.

Stanislav Pekar
Problematike vybavenia kúpeľne sa venujem už vyše 10 rokov. Som majiteľom niekoľkých eshopov s kúpeľňovým vybavením a som autorom portálu www.malakupelna.sk. Dovolím si tvrdiť, že som v tejto oblasti už odborník a preto sa snažím deliť o svoje skúsenosti s ostatnými. Súčasne sa venujem osvete používania bidetu a intímnej hygieny ako takej.
Komentáre