Kombi alebo závesné WC?

Veľmi častá otázka pri výbere zariaďovacích predmetov do novej kúpeľne. Pravda je, že závesné WC sa tešia čoraz väčšej obľube a každý rok zvyšujú svoj podiel v predaných WC.

Netreba však zatracovať ani kombi WC, ktoré ešte pred cca 10 – 15 rokmi hrali „hlavné husle“ 🙂 Majú svoje nesporné výhody a každý výrobca sanity má v ponuke stále aj kombi WC vo viacerých dizajnoch. Ak sa aj vy práve rozhodujete, ktorému riešeniu dať prednosť, možno vám pomôže malý zoznam výhod a nevýhod jednotlivých riešení.

ZÁVESNÉ WC

TP320VÝHODY: estetickejšie riešenie (žiadne hadičky pri stene), jednoduchšie čistenie a údržba, väčší výber dizajnov, tichšie napúšťanie nádržky (je zabudovaná v stene), možnosť zvoliť si výšku posedu (treba nastaviť už pri montáži podomietkového modulu)

NEVÝHODY: vyššia celková cena (treba k závesnému WC prirátať cenu podomietkového modulu a tlačítka a tiež peniaze za montáž), spoľahlivosť (ktorá je závislá aj na použitom podomietkovom module)

Ponuku závesných WC+BIDET 2v1 si môžete pozrieť v našom ESHOPE tu – závesné WC+BIDET 2v1.

 

KOMBINOVANÉ (KOMBI) WC

YG3042

VÝHODY: jednoduchšia montáž (nevyžaduje toľko stavebných úprav), nižšia celková cena (nádržka na vodu a splachovač je súčasťou WC), vyššia nosnosť a stabilita (WC stojí na podlahe), ľahší prístup k splachovaču (kvôli prípadne oprave)

NEVÝHODY: čistenie je prácnejšie ako pri závesnom WC, v ponuke je menej dizajnov, hlučnejšie napúštanie vody do nádržky, hadičky na pripojenie vody k nádržke sú väčšinou viditeľné a znižujú tak estetickosť tohto riešenia.

Ponuku kombi WC+BIDET 2v1 si môžete pozrieť v našom ESHOPE tu – kombi WC+BIDET 2v1.

Takže, ktoré riešenie je pre vás lepšie? Asi so mnou budete súhlasiť, že pre každého z vás bude rozhodujúce iné kritérium. Pre niekoho budú možno rozhodujúce financie, pre niekoho dizajn, niekto sa rozhodne na základe hlučnosti. Odporúčam vám sa zamyslieť, ktoré body sú pre vás dôležité a podľa toho sa potom rozhodnúť. Je to predsa len rozhodnutie na dlhšie obdobie a výmena závesného WC za kombi a opačne už nie je tak jednoduchá a ani lacná záležitosť.

Držím vám palce pri rozhodovaní a verím, že sa rozhodnete správne – s ohľadom na vaše potreby a možnosti.

Stanislav Pekar
Problematike vybavenia kúpeľne sa venujem už vyše 10 rokov. Som majiteľom niekoľkých eshopov s kúpeľňovým vybavením a som autorom portálu www.malakupelna.sk. Dovolím si tvrdiť, že som v tejto oblasti už odborník a preto sa snažím deliť o svoje skúsenosti s ostatnými. Súčasne sa venujem osvete používania bidetu a intímnej hygieny ako takej.
Komentáre